ລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ ສສຊ ແລະ ສສນວ

ສ້າງຂື້ນເມື່ອ ວັນຈັນ, 15 ກຸມພາ 2021 07:48
ຂຽນໂດຍ Anousone

ລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ ສສຊ ແລະ ສສນວ

ລາຍຊື່ຜູ້ຮັບສະໝັກເລືອກຕັ້ງເປັນສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ IX ປະຈຳເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 1 ຈໍານວນ 23 ທ່ານ ຍິງ 6 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 18 ທ່ານ:

1. ທ່ານ ປອ. ໄຊສົມພອນ ພົມວິຫານ.

2. ທ່ານ ປອ. ອານຸພາບ ຕຸນາລົມ.

3. ທ່ານ ຮສ.ປອ. ລິນຄໍາ ດວງສະຫວັນ.

4. ທ່ານ ບຸນຕາ ເທບພະວົງ.

5. ທ່ານ ປອ. ເກດແກ້ວ ສີຫາລາດ.

6. ທ່ານ ຮສ. ວຽງວິໄລ ທ່ຽງຈັນໄຊ.

7. ທ່ານ ໄຊຄໍາ ອຸ່ນມີໄຊ.

8. ທ່ານ ບຸນທາມ ພຸດທະວົງສາ.

9. ທ່ານ ນ. ເກດມະນີ ບັນດາສັກ.

10. ທ່ານ ສາລະພິດ ສູນວໍລະວົງ.

11. ທ່ານ ປອ. ນ. ວາລີ ເວດສະພົງ.

12. ທ່ານ ນ. ສົມພຽນ ວົງໄຊ.

13. ທ່ານ ນ. ວິໄຊ ສຣິດທິຣາດ.

14. ທ່ານ ພັທ. ຈັນທະລາ ອຸດົມສຸກ.

15. ທ່ານ ທອງສະຫວັນ ມີບຸນ.

16. ທ່ານ ຄໍາຜ່ອງ ແສງສະຫວ່າງ.

17. ທ່ານ ປອ. ແອງພອນ ແພງສຸວັນ.

18. ທ່ານ ສົມເພັດ ມ້າວປະເສີດ.

19. ທ່ານ ນ. ສົມປະເສີດ ສີຫາລາດ.

20. ທ່ານ ອິກ ເພັງສະໝຸດ.

21. ທ່ານ ທະນົງສິດ ເມືອງຈັນ.

22. ທ່ານ ອຸດົມ ສີລາເພັດ.

23. ທ່ານ ນ. ໄຊທານີ ຈັນທະວົງສາ.

      ສະມາຊິກສະພາປະຊາຊົນນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ ຊຸດທີ II 49 ທ່ານ ຍິງ 12 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 31 ທ່ານ:

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງຈັນທະບູລີ ມີ 6 ທ່ານ ຍິງ 1 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 4 ທ່ານ:

1 ທ່ານ ນະຄະເສນ ສີຫາລາດ

2 ທ່ານ ບຸນເຖິງ ສຸວັນນະສີ

3 ທ່ານນາງ ໄຊສົມບັດ ວົງພັກດີ

4 ທ່ານ ພັນໂທ ທອງມີ ພິມມະສອນ

5 ທ່ານ ສຸລີ ມີລະໄມ

6 ທ່ານ ສຸເວດ ຫລວງໄຊທໍາມະວົງສີ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງສີໂຄດຕະບອງ ມີຜູ້ສະໝັກ 6 ທ່ານ ຍິງ 2 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 4 ທ່ານ

1 ທ່ານ ບຸນມີ ໄຊຍະວົງ

2 ທ່ານ ສົມບັດ ຈັນທະມາດ

3 ທ່ານນາງ ວຽງພອນ ແກ້ວຄູນສີ

4 ທ່ານ ແສງສຸລິຍັນ ສິລິໂພຄາ

5 ທ່ານ ນັນຕາ ສານຸວົງ

6 ທ່ານນາງ ອາລຸນນີ ສີພາຄໍາ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງໄຊເສດຖາ ມີຜູ້ສະຫມັກ 5 ທ່ານ ຍິງ 2 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 4 ທ່ານ

1 ທ່ານ ບຸນປິງ ປັນຍາຈິດ

2 ທ່ານ ທະນົງໄຊ ຄຸດໄພທູນ

3 ທ່ານນາງ ພິດສະໄໝ ຕົ້ນສະຫວັນ

4 ທ່ານ ບຸນຈັນ ແກ້ວສີທໍາມະ

5 ທ່ານນາງ ບົວຄໍາ ອະໄພຍະວົງ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງສີສັດຕະນາກ ມີຜູ້ສະໝັກ 6 ທ່ານ ຍິງ 3 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 4 ທ່ານ

1 ທ່ານນາງ ລໍາພອຍ ສີອັກຄະຈັນ

2 ທ່ານ ພອນສິນ ສາວະລີ

3 ທ່ານນາງ ຄໍແຫວນ ສີງບັນດິດ

4 ທ່ານ ປະສາດໄຊ ພິລາພັນເດຊ

5 ທ່ານນາງ ອານົງໄພ ນຸພາບພະວົງສີ

6 ທ່ານ ຄໍາພູວຽງ ແກ້ວສຸພຣົມ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງນາຊາຍທອງ ມີຜູ້ສະໝັກ 5 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ພູວຽງ ເພຍເທບ

2 ທ່ານ ສີວອນ ຊັບທະວີ

3 ທ່ານ ແສງວິໄລ ສີລັດຕະນະ

4 ທ່ານ ດຣ ບຸນທະວີ ເດດບັນດິດ

5 ທ່ານ ສົມບູນ ເນຕິບັນດິດ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງໄຊທານີ ມີຜູ້ສະຫມັກ 5 ທ່ານ ຍິງ 1 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ບຸນວັນ ຈະຊົ່ວເກົ້າ

2 ທ່ານນາງ ອໍລະໄທ ສັນຕິຄົງຄາ

3 ທ່ານ ບົວລີ ແກ້ວມະນີວັນ

4 ທ່ານ ທອງສຸກ ບົວລີຂັນ

5 ທ່ານ ຄໍາພູວັນ ລາດຊະຈັກ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງຫາດຊາຍຟອງ ມີຜູ້ສະຫມັກ 5 ທ່ານ ຍິງ 1 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ສຸກສະຫວັນ ບຸດຕະວົງ

2 ທ່ານ ລໍາເພັດ ຄໍາຄໍ້ຮົມພັນ

3 ທ່ານ ສັກດາ ອາດວາລີ

4 ທ່ານນາງ ສ້ອຍສຸດາ ອິນເມືອງໄຊ

5 ທ່ານ ພັນໂທ ດາວບິນ ເລີດລີວັນ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງສັງທອງ ມີຜູ້ສະໝັກ 5 ທ່ານ ຍິງ 2 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ຄໍາສວຍ ອຸ່ນດາລາ

2 ທ່ານນາງ ໂຄຕະມິນ ພົງຍາລັກ

3 ທ່ານນາງ ໄຊພອນ ແສງຈັນ

4 ທ່ານ ບຸນທັນ ແສງມະນີ

5 ທ່ານ ບຸນຮອງ ດວງມາລາ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງປາກງື່ມ ມີ 5 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ຂັນທີ ສີວິໄລ

2 ທ່ານ ຄໍາພາວ ໂພຂາວ

3 ທ່ານ ບຸນທະວີ ສີແສນດີ

4 ທ່ານ ສໍສຸທິພະພອນ ສີສຸວັນ

5 ທ່ານ ຄໍາຄູນ ຄູນທະວົງ

ລາຍຊື່ຜູ້ສະໝັກຮັບເລືອກຕັ້ງ ສສຊ ແລະ ສສນວ

ລາຍຊື່ຜູ້ຮັບສະໝັກເລືອກຕັ້ງເປັນສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ IX ປະຈຳເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 1 ຈໍານວນ 23 ທ່ານ ຍິງ 6 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 18 ທ່ານ:

1. ທ່ານ ປອ. ໄຊສົມພອນ ພົມວິຫານ.

2. ທ່ານ ປອ. ອານຸພາບ ຕຸນາລົມ.

3. ທ່ານ ຮສ.ປອ. ລິນຄໍາ ດວງສະຫວັນ.

4. ທ່ານ ບຸນຕາ ເທບພະວົງ.

5. ທ່ານ ປອ. ເກດແກ້ວ ສີຫາລາດ.

6. ທ່ານ ຮສ. ວຽງວິໄລ ທ່ຽງຈັນໄຊ.

7. ທ່ານ ໄຊຄໍາ ອຸ່ນມີໄຊ.

8. ທ່ານ ບຸນທາມ ພຸດທະວົງສາ.

9. ທ່ານ ນ. ເກດມະນີ ບັນດາສັກ.

10. ທ່ານ ສາລະພິດ ສູນວໍລະວົງ.

11. ທ່ານ ປອ. ນ. ວາລີ ເວດສະພົງ.

12. ທ່ານ ນ. ສົມພຽນ ວົງໄຊ.

13. ທ່ານ ນ. ວິໄຊ ສຣິດທິຣາດ.

14. ທ່ານ ພັທ. ຈັນທະລາ ອຸດົມສຸກ.

15. ທ່ານ ທອງສະຫວັນ ມີບຸນ.

16. ທ່ານ ຄໍາຜ່ອງ ແສງສະຫວ່າງ.

17. ທ່ານ ປອ. ແອງພອນ ແພງສຸວັນ.

18. ທ່ານ ສົມເພັດ ມ້າວປະເສີດ.

19. ທ່ານ ນ. ສົມປະເສີດ ສີຫາລາດ.

20. ທ່ານ ອິກ ເພັງສະໝຸດ.

21. ທ່ານ ທະນົງສິດ ເມືອງຈັນ.

22. ທ່ານ ອຸດົມ ສີລາເພັດ.

23. ທ່ານ ນ. ໄຊທານີ ຈັນທະວົງສາ.

ສະມາຊິກສະພາປະຊາຊົນນະຄອນຫລວງວຽງຈັນ ຊຸດທີ II 49 ທ່ານ ຍິງ 12 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 31 ທ່ານ:

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງຈັນທະບູລີ ມີ 6 ທ່ານ ຍິງ 1 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 4 ທ່ານ:

1 ທ່ານ ນະຄະເສນ ສີຫາລາດ

2 ທ່ານ ບຸນເຖິງ ສຸວັນນະສີ

3 ທ່ານນາງ ໄຊສົມບັດ ວົງພັກດີ

4 ທ່ານ ພັນໂທ ທອງມີ ພິມມະສອນ

5 ທ່ານ ສຸລີ ມີລະໄມ

6 ທ່ານ ສຸເວດ ຫລວງໄຊທໍາມະວົງສີ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງສີໂຄດຕະບອງ ມີຜູ້ສະໝັກ 6 ທ່ານ ຍິງ 2 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 4 ທ່ານ

1 ທ່ານ ບຸນມີ ໄຊຍະວົງ

2 ທ່ານ ສົມບັດ ຈັນທະມາດ

3 ທ່ານນາງ ວຽງພອນ ແກ້ວຄູນສີ

4 ທ່ານ ແສງສຸລິຍັນ ສິລິໂພຄາ

5 ທ່ານ ນັນຕາ ສານຸວົງ

6 ທ່ານນາງ ອາລຸນນີ ສີພາຄໍາ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງໄຊເສດຖາ ມີຜູ້ສະຫມັກ 5 ທ່ານ ຍິງ 2 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 4 ທ່ານ

1 ທ່ານ ບຸນປິງ ປັນຍາຈິດ

2 ທ່ານ ທະນົງໄຊ ຄຸດໄພທູນ

3 ທ່ານນາງ ພິດສະໄໝ ຕົ້ນສະຫວັນ

4 ທ່ານ ບຸນຈັນ ແກ້ວສີທໍາມະ

5 ທ່ານນາງ ບົວຄໍາ ອະໄພຍະວົງ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງສີສັດຕະນາກ ມີຜູ້ສະໝັກ 6 ທ່ານ ຍິງ 3 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 4 ທ່ານ

1 ທ່ານນາງ ລໍາພອຍ ສີອັກຄະຈັນ

2 ທ່ານ ພອນສິນ ສາວະລີ

3 ທ່ານນາງ ຄໍແຫວນ ສີງບັນດິດ

4 ທ່ານ ປະສາດໄຊ ພິລາພັນເດຊ

5 ທ່ານນາງ ອານົງໄພ ນຸພາບພະວົງສີ

6 ທ່ານ ຄໍາພູວຽງ ແກ້ວສຸພຣົມ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງນາຊາຍທອງ ມີຜູ້ສະໝັກ 5 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ພູວຽງ ເພຍເທບ

2 ທ່ານ ສີວອນ ຊັບທະວີ

3 ທ່ານ ແສງວິໄລ ສີລັດຕະນະ

4 ທ່ານ ດຣ ບຸນທະວີ ເດດບັນດິດ

5 ທ່ານ ສົມບູນ ເນຕິບັນດິດ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງໄຊທານີ ມີຜູ້ສະຫມັກ 5 ທ່ານ ຍິງ 1 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ບຸນວັນ ຈະຊົ່ວເກົ້າ

2 ທ່ານນາງ ອໍລະໄທ ສັນຕິຄົງຄາ

3 ທ່ານ ບົວລີ ແກ້ວມະນີວັນ

4 ທ່ານ ທອງສຸກ ບົວລີຂັນ

5 ທ່ານ ຄໍາພູວັນ ລາດຊະຈັກ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງຫາດຊາຍຟອງ ມີຜູ້ສະຫມັກ 5 ທ່ານ ຍິງ 1 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ສຸກສະຫວັນ ບຸດຕະວົງ

2 ທ່ານ ລໍາເພັດ ຄໍາຄໍ້ຮົມພັນ

3 ທ່ານ ສັກດາ ອາດວາລີ

4 ທ່ານນາງ ສ້ອຍສຸດາ ອິນເມືອງໄຊ

5 ທ່ານ ພັນໂທ ດາວບິນ ເລີດລີວັນ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງສັງທອງ ມີຜູ້ສະໝັກ 5 ທ່ານ ຍິງ 2 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ຄໍາສວຍ ອຸ່ນດາລາ

2 ທ່ານນາງ ໂຄຕະມິນ ພົງຍາລັກ

3 ທ່ານນາງ ໄຊພອນ ແສງຈັນ

4 ທ່ານ ບຸນທັນ ແສງມະນີ

5 ທ່ານ ບຸນຮອງ ດວງມາລາ

ເຂດເລືອກຕັ້ງເມືອງປາກງື່ມ ມີ 5 ທ່ານ ເລືອກເອົາ 3 ທ່ານ

1 ທ່ານ ຂັນທີ ສີວິໄລ

2 ທ່ານ ຄໍາພາວ ໂພຂາວ

3 ທ່ານ ບຸນທະວີ ສີແສນດີ

4 ທ່ານ ສໍສຸທິພະພອນ ສີສຸວັນ

5 ທ່ານ ຄໍາຄູນ ຄູນທະວົງ